Депутаттардын автобиографиясы

       


Сулайманов Нурлан Исмаилович

Лидер фракции «СДПК»

Туулган күнү: 8-октябрында, 1968
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “Менеджмент”
Бишкек СЭЗ бөлүмүнүн башчысы,
PP “КСДП” координатору
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Малтаева Кундус Бейшеновна

Депутат бөлчөк, “КСДП”
Туулган жылы: 20-ноябрында, 1961
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “Менеджмент”
Жеке ишкер
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Шайлдабеков Азатбек Кармабекович

Депутат бөлчөк, “КСДП”
Туулган күнү: 7-март, 1976
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “агроэкология”
Кант ш Кенеш төрагасы
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Тагаев Нурдин Куттубекович

Депутат бөлчөк, “КСДП”
Туулган жылы: 11-октябрында, 1970-жыл
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “укуктук”
Кант Title, директор
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Азнабекова Эльмира Курманакуновна

Депутат бөлчөк, “КСДП”
Туулган жылы: 28-июлунда, 1971
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “Музыка жана ырдап,” Эл агартуунун отличниги
Жеке ишкер
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Шамшиев Мырзабек Четенович

Депутат бөлчөк, “КСДП”
9-ноябрда, 1973 туулган
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “Жер-геодезист”
Ысык-Ата районуна караштуу кыймылсыз мүлккө укуктарды мамлекеттик жерге жайгаштыруу жана каттоо кызматы, башына.
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Рагимов Рагим Мамедович

Депутат бөлчөк “Ата Мекен”
Туулган 9-апрель, 1960-жыл
Улуту: azerbayzhanets
Билим берүү: “zooengineers”
Балык чарба департаменти
Депутат 25, 26-чакырылыштын Даби


Молдокматов Жузупбек Осмонович

Депутат бөлчөк, “КСДП”
9-май туулган, 1961
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “Каржы жана насыя”
FH: “Жениш” лидери.
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Шикина Екатерина Александровна

Депутат фракции «СДПК»
Родилась 20 февраля 1980 года
Национальность: русская
Образование: высшее «Юридическое»,
ОсОО «Абдыш-Ата», юрист


Шекеков Эмиль Кемелбекович

Депутат бөлчөк, “КСДП”
20-март, 1980 туулган
Улуту: Орус
Билим берүү: “укуктук”
ОсОО “Абдыш-Ата”, юрист


Ниязов Сааданбек Эгимбаевич

Депутат бөлчөк, “КСДП”
Туулган жылы: 24-март, 1963
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “Дене тарбия жана спорт”, окутуучу-машыктыруучу
Кант Жаштар, окутуучу-машыктыруучу


Таукенова Марина Владимировна

Депутат бөлчөк, “КСДП”
Туулган жылы: 17-май, 1970
Улуту: Russian
Билим берүү: “инженер”
“Алынаары” кесиптик бирликтердин


Молдокулов Курманбек Токторович

“Ата-Журт Республикасынын” лидери
Туулган күнү: 8-июлунда, 1978
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “англис тили мугалими. тили жана адабияты ”
Экономика министрлиги, министр Counselor
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Коджакматов Максат Календерович

Депутат: “Ата-Журт Республикасы”
Туулган жылы: 17-март, 1984
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: Банк
ЖЧКсынын директору, “Mega текст”


Клевцова Наталья Максимовна

“Ата-Журт Республикасы” партиясынын төрагасынын орун басары,
Туулган жылы: 22-май, 1967
Улуту: Korean
Билими: атайын орто,
Бала бакча №32, Mentor


Бердиев Султанбек Юлдашевич

“Ата-Журт Республикасынын” Кыргыз Республикасынын лидери
Туулган жылы: 14-июлунда, 1976
Улуту: өзбек
Билим берүү: “Экономикалык”, “укуктук”
Cafe “Ак-Булак”, директору


Рыскулов Максат Борисович

“Ата-Журт Республикасы” партиясынын төрагасынын орун басары,
Туулган жылы: 13-март 1987-жыл
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “экономикалык”
ITF Ltd директору


Мамедова Кюлназ Анваровна

Депутат “Ата-.Республика-Журт”
Ал, 1960-жылдын 18-майында туулган
Улуту: Азербайджан
Жогорку билим берүү “экономикалык”
ААК “Kaniet” директору


Кадыров Улан Айзабекович

“Ата-Журт Республикасынын” лидери
Май 2, 1985 туулган.
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “Бажы иши”
PP “Республика Ата-Журт” жооптуу катчысы


Абинов Руслан Ишенбекович

“Ата-Журт Республика” партиясынын төрагасынын орун басары,
Туулган 11 January 1983
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “укуктук”
PI директору.


Сарыбаева Мээрим Сарыбаевна

“Ата-Журт Республика” партиясынын төрагасынын орун басары,
Туулган 19-декабрь, 1989-жыл
Улуту: кыргыз
Билим берүү: Кээ бир колледж, “Туризм” жогорку “Buh.uchet”
Ысык-Ата TB бухгалтер
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Шамбетов Атай Тологонович

Депутат “Ата Мекен”
4-мартта, 1989 туулган
Улуту: кыргыз;
Билими: орточо экономикалык, жогорку техникалык
ИП директору.


Султанов Эрлан Кушчубаевич

Лидер “Беларус”
Туулган жылы: 11-декабрь, 1984
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “укуктук”
Fund Кант генди кепилдиктери. директору
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Бирюкова Жылдыз Дамировна

Депутат бөлчөк “Беларус”
Туулган 03-июлунда 1984
Улуту: кыргыз
Билими: жогорку, бирок,
Ишкер, ишкер
Шаар депутаттары Кант төрагасынын орун басары


Тайшибаев Бекежан Сагинтаевич

Депутат бөлчөк “Беларус”
Туулган 14 iyunyaya 1981
Улуту: Казак
Билими: жогорку, бирок,
ЖЧК “KNTK” Башкы менеджери


Мамралиев Марат Муратович

Лидер “Өнүгүү-Прогресс”
Туулган күнү: 12 Май, 1986
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “Бух.счет”
Ишкер, ишкер
Шаар депутаттары Кант төрагасынын орун басары
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Курманалиев Кубанычбек Мелисович

“Өнүгүү-Прогресс” фракциясынын депутаты
Туулган жылы: 26-октябрында, 1984
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “укуктук”, “экономикалык”
убактылуу жабылды


Асымкулов Майрамбек Асымкулович

“Өнүгүү-Прогресс” фракциясынын депутаты
23-февраль, 1977-жылы туулган
Улуту: кыргыз;
Билим берүү: “темир жол бекети инженер”
КР., Темир жол, GPRK, кожоюн алмаштыруу


Жукова Людмила Владимировна

Лидер “Ак-Шумкар”,
Жылдын 1-туулган, 1960
Улуту: орус
Билим берүү: “багыты”
PL №25, мугалим, ӨЭУ, “Ак чардак”, башчысы,
Депутат 26-Даби чакырылыштагы


Орозобекова Айша Джекшалыевна

Депутат “Ак-Шумкар”,
8-Март, 1977 туулган
Улуту: кыргыз
Билими: «Филолог», «Междунар. право»,
убактылуу иштебейт.


Рысалиев Алым Эмилбекович

«Ак-Шумкар» фракциясынын депутаты
Туулган 6-июлунда, 1989-жылы
Улуту: кыргыз
Билими: высшее «Связист»
убактылуу иштебейт.